گفتگو با مهندس عزیزی، مدیرعامل شرکت صنایع غذایی فرنان

گفتگو با مهندس عزیزی، مدیرعامل شرکت صنایع غذایی فرنان
شهریور, 1399 / توسط شهرام هوشمند

نقش جوانان با دانش و پژوهش محور در افزایش تولید و رفع موانع بیرونی و تحریم ها

شرکت صنایع غذایی فرنان به واسطه راه اندازی خطوط جدید تولید پنیر و خمیر پیتزا و سایر محصولات خمیری و همچنین کیفیت محصولات خود و رضایت مصرف کنندگان، علاوه بر اشتغالزایی گسترده برای جوانان این مرز و بوم و تأمین نیازهای داخلی، توانسته است محصولات خود را به کشورهای مختلف صادر کند. این شرکت همچنین در سال های اخیر موفق به دریافت جوایز متعددی از جمله حمایت از حقوق مصرف کنندگان شد. در همین راستا گفتگوی کوتاهی با مهندس محمد حسین عزیزی، مدیرعامل این شرکت و یکی از کارآفرینان مطرح کشور ترتیب داده ایم که در زیر می خوانید:

• فرنان از چه سالی شروع به فعالیت کرده است و چه محصولاتی دارد؟
مجموعه فرنان در سال 1381 با تکیه بر توانمندی متخصصان داخلی و استفاده از تجارب و مشاوره کارشناسان کشورهای پیشرو در حوزه صنایع خمیری کار خود را شروع کرد و اولین خط تولید پنیرپیتزا نیز در اوایل این دهه افتتاح شد که با لطف و یاری خدا، توانستیم در این ده سال، خطوط تولید پنیرپیتزا را گسترش داده و علاوه بر پوشش سراسری در داخل کشور، بتوانیم محصولات خود را به کشورهای همسایه صادرکنیم. اکنون خدا را شاکریم که محصولات ما مورد استقبال مشتریان قرار گرفته و توانسته ایم اعتماد مصرف کنندگان را جلب کنیم.

• شرکت فرنان در حال حاضر به عنوان یکی از برندهای پویا در حوزه محصولات خمیری و پنیر پیتزا در کشور و منطقه مطرح هست. چه عواملی باعث شده تا این مجموعه و محصولات آن در این مدت چنین روند ارزشمندی را حفظ و تقویت کند ؟
سازمان ما بر اساس آنچه در عرصه جهانی کسب و کار مطرح می شود مجموعه ای از فرآیندهاست که هدف آنها، ایجاد ارزش برای مشتریست و معتقدم مصرف کننده نهایی است که می تواند میزان ارزش محصولات ما را تعریف کند. ما در فرنان خود را موظف به ارزش آفرینی در چهارچوب محصول مورد نیاز مشتری دانسته و برای تحقق این هدف با بازنگری دوره ای فرآیندها ـ در جهت کاهش اتلاف منابع و بهبود مستمر بهره وری عوامل تولید ـ ، کسب رضایت و وفاداری مشتری را مهمترین هدف خود قرار داده ایم. فرنان در مدت نزدیک به بیست سال فعالیت مستمر خود با در اختیار داشتن بهترین فن آوری تولید محصولات و استفاده از مشاورین متخصص داخلی و خارجی، به استاندارد های روز دنیا در این حوزه دست پیدا کرده است.هدف ما همیشه نگاه پژوهش محور و استفاده از نیروی جوان، خلاق و خوش فکر در مدیریت شرکت بوده است. نگاه مدیریت استراتژیک بر اساس تفکر دانش محور، موضوعی است که در راس همه امور قرار داده شده و بسیاری از پیشرفت های خود را مرهون همین نیروهای خود می دانیم.

• شما محصولات متنوع و با کیفیت بالایی را در سبد غذایی خود دارید و جوایز بسیاری را در بحث کیفیت و حمایت از حقوق مصرف کننده دریافت کرده اید. آیا توانسته اید سهم مناسبی از بازار را با توجه به سرمایه گذاری های جدید و توسعه خطوط در اختیار بگیرید؟ ؟
بله. این شرکت با اتکا به پژوهش ها و دانش نیروهای انسانی متخصص و با اعتماد به جوانان شایسته این مرز و بوم شکل گرفته است و با کسب شناخت مزیت های بازار و چشم انداز کارآفرینی پایدار، اکنون سهم معناداری از بازار خمیری و پنیر پیتزای ایران را به خود اختصاص داده است ولی در طرح چشم انداز این سازمان و با توجه به کیفیت بالای این محصولات انتظار داریم تا ان شالله در آینده ای نزدیک شاهد افزایش چندبرابری تولید محصولات با استانداردهای غذایی روز دنیا باشیم. کار گروهی و پژوهش محور ، تولیدات با کیفیت و احترام به ذائقه مصرف کننده ایرانی اولویت های اصلی سازمان در این چشم انداز هست.

• آقای مهندس عزیزی شما بعنوان یک مدیر خوشنام در حوزه صنعت غذا چه عواملی را در موفقیت یک برند سهیم می دانید؟
بی شک هر موفقیتی، مرهون و مدیون کار گروهی و حضور نیروهای متخصص جوان و با دانش است. من این افتخار را داشته ام که با نیروهای صادق و پرتلاش در این مدت همکاری داشته ام. تخصص همیشه در اولویت امور برای پیشرفت یک مجموعه قرار دارد ولی در کنار آن، صداقت، پشتکار و برنامه ریزی درست و هدفمند می تواند مسیر پیشرفت را هموارتر سازد. مجموعه ای که دارای برنامه ریزی هدفمند بوده و چشم انداز سال های بعد را برای خود ترسیم کرده است، می تواند هدفمند تر و با اتلاف انرژی و سرمایه کمتری به موفقیت برسد .گذشته از این، اتخاذ تصمیمات بر اساس برنامه و مشترک اندیشی، انرژی و احساس مسئولیت نیروی انسانی را برای رسیدن به اهداف افزایش می دهد.

• آیا صرف استفاده از مدیران با تجربه نمی تواند باعث سهولت کار شود؟ جنابعالی در صحبت های خود تاکید ویژه ای بر جوان گرایی و پژوهش محوری داشتید. نقش این نیروها در اقتصاد امروز ایران و رفع موانع بیرونی چیست؟
در عصر کنونی، استفاده بهینه از منابع و سرمایه‌ها اهمیتی شگرف دارد. در میان این سرمایه‌ها، از نظر بنده، سرمایه انسانی به عنوان محوری ترین عنصر پیشرفت و جوانان به عنوان محوری‌ترین جزء سرمایه انسانی تلقی می شوند. در شرایط خاص تحریمی کشور ما و با توجه به محدودیت های موجود ، نقش سرمایه انسانی در رفع موانع بیرونی و مدیریت بر بحران‌های تحمیلی اهمیت زیادی دارد. طراحی و اجرای برنامه های درست و موفق جز با فرمانروایی عقل های مدبر و محاسبه‌گرِ صاحبان تجربه و نیرو و انگیزه‌ی جوانان متخصص عملی نمی شود. در واقع جوانگرایی یکی از مولفه ها وشاخصه هایی است که براساس آن می توان میزان پویایی یک مجموعه را تعیین کرد. جوانگرایی، الگوها و اصول مشخصی دارد که اگر رعایت نشود ممکن است موجب آسیب زدن به مجموعه شود و همانطور که گفتم تلفیق تجربه و انگیزه جوانان می تواند به نفع آینده مملکت و صنعت کشور باشد.

• ممنون از اینکه وقتتان را به ما دادید. اگر صحبت پایانی دارید بفرمایید
آبادانی کشور و پویایی صنعت نیازمند مردانی است که صادقانه و همانند یک سرباز برای کشور کار کنند. ما نباید این سرمایه های ارزشمند را به راحتی از دست بدهیم. در شرایط اقتصادی امروز کشور، شرکت فرنان همانند سایر تولید کنندگان کشور در صف اول دفاع از این مرز و بوم هست و این بهترین دلیلی است که در سالی که با نام جهش تولید از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری شده است، باید از این قشر تولیدکنندگان حمایت شود. تولید یکی از مقدس ترین کارهایی است که می توان انجام داد و کشور ما این ظرفیت و پتانسیل را دارد تا با حمایت از آنانی که خودشان را وقف تولید کرده اند و عمر خود را برای آبادانی کشور گذاشته اند، تبدیل به یکی از قطب های صنعتی منطقه و دنیا شود و اکنون با افتخار اعلام میکنم که در سال جهش تولید، شرکت فرنان با توسعه خطوط پنیر پیتزا و محصولات خمیری جدید و انواع محصولات توانسته است بر میزان اشتغال و تولید بیفراید. نکته دیگر این است که برای افزایش تولید ملی باید لوازم آن فراهم باشد. نمی شود تولید ملی افزایش پیدا کند اما متناسب با آن منابع مالی لازم برای افزایش تولید آماده نباشد.این دو لازم و ملزوم همدیگرند.باید برای سیاست های افزایش تولید همه ابزارهای آن از جمله فضای مناسب برای حضور بخش خصوصی نیز پیش بینی شود. در این میان نقش دولت بسیار حائز اهمیت و تعیین کننده است. باید فرمول مناسبی برای تقسیم کار بین دولت و مردم یا بخش خصوصی وجود داشته باشد. از شما هم تشکر میکنم که دغدغه این حوزه را دارید و به تولید و کسانی که صادقانه در این راه تلاش می کنند توجه دارید.

تخفیف ویژه فرنان در فروشگاه های زنجیره ای سراسر کشور

پای اسفناج با خمیر یوفکا
تیر, 1399 / توسط مجتبی توکلی

تخفیف ویژه فرنان در فروشگاه های زنجیره ای سراسر کشور

ههمزمان با تولید پنیر پیتزای فرنان با فرمولاسیون ویژه سلامت محور با کمک مشاوران ایتالیایی « تخفیف ویژه فرنان در فروشگاه های زنجیره ای سراسر کشور» در راستای تداوم سیاست های حمایت از حقوق مصرف کننده و الزام به انجام مسئولیت های اجتماعی، شرکت فرنان پس از تولید پنیر پیتزا با فرمولاسیون ویژه سلامت محور توسط مشاوران با تجربه ایتالیایی، اقدام به فروش ویژه محصولات خود در فروشگاه های رفاه، جانبو، شهروند، اتکا و هایپرمی کرده است. به گزارش روابط عمومی شرکت فرنان، این محصولات شامل پنیر پیتزا ، خمیر پیتزا، خمیر یوفکا، خمیر پیراشکی ، سیب زمینی، فلافل و ... می باشد که با تخفیف ویژه به مشتریان عرضه خواهد شد. شرکت فرنان یکی از برترین تولید کنندگان کشور در صنعت پنیرپیتزا و محصولات خمیری در ایران و منطقه می باشد که با استفاده از آخرین متدها و تکنولوژی های روز دنیا و الزام کامل عوامل اجرایی و تولیدی شرکت به موازین و پروتکل های بهداشتی ، مشغول خدمت رسانی و تولید می باشد. شایان ذکر است که فرنان در جهت افزایش رضایت مصرف کنندگان نسبت به طعم واقعی پنیر پیتزا و سایر محصولات خود و همچنین تعهد سازمانی در قبال سلامت عمومی جامعه و مصرف کنندگان، از مشاوران مطرح ایتالیایی برای فرمولاسیون محصولات غذایی خود استفاده می کند.

دستورپخت پای اسفناج با خمیر یوفکا

پای اسفناج با خمیر یوفکا
اردیبهشت, 1399 / توسط مجتبی توکلی

پای اسفناج با خمیر یوفکا

هر وقت اسم پای میاد وسط یاد شیرینی جات می افتیم، اما طرز تهیه یه پای خوشمزه رو با خمیر یوفکا فرنان به شما آموزش می دهیم که اصلا شیرین نیست و می توانید به عنوان پیش غذا یا یک وعده غذایی خوشمزه از آن استفاده کنید تو این پای از اسفناج هم استفاده شده که اگر شما یا اطرافیانتان اسفناج را دوست ندارید،پیشنهاد میکنم حتما این پای رو درست کنید چون گزینه خیلی خیلی خوبیه تا عااااشق اسفناج شوید.

دستور پخت پای اسفناج با خمیر یوفکا ابتدا پیاز هارو خورد کرده و با کمی روغن تفت میدهیم تا نرم شوند و کمی هم طلایی، بعد به آن ها زردچوبه و فلفل اضافه کرده و باز کمی تفت می دهیم. داخل یه قابلمه کمتر از ۱/۴ لیوان آب میریزیم و بعد اسفناج هایی که خیلی خیلی درشت خورد کردیم هم داخل قابلمه میریزیم و درب قابلمه رو می بندیم و حرارت رو هم ملایم میکنم تا اسفناج ها بپزند. این مقدار آب فقط برای جلوگیری از چسبیدن برگ های اسفناج کف قابلمه است چون اسفناج خودش خیلی سریع آب میندازه.-اسفناج خیلی زود نرم می شود و حجم خود را از دست می دهد در این مرحله درب قابلمه رو برمیداریم تا آب اضافی اسفناج هم تبخیر شود. حالا سیر رنده شده و کره رو کمی با هم تفت میدهیم تا فقط کره مزه سیر رو بگیره و احتیاجی نیست سیر سرخ شود.بعد شیر و کمی نمک هم به آن اضافه کرده و اجازه میدهیم تا شیر داغ شود ولی جوش نیاید. حالا شعله گاز رو خاموش میکنیم. همه مواد پای حاضره و باید داخل ظرف چیده شودابتدا کف قالب پای رو چرب میکنیم و بعد یک لایه از ورق مستطیل رو مثل تصویر داخل قالب میذاریم و با استفاده از یک فرچه سطح ورق رو به مخلوط شیر و کره آغشته میکنیم. از هر شکل ورق یوفکا می توان استفاده نمود و حتما نباید مستطیل باشه فقط باید به نحوی چیده شود تا کل سطح قالب خوب پوشیده شود. -مثل تصاویر زیر لایه لایه خمیر را چیده و هر لایه رو به مایع شیر و کره آغشته میکنیم.لبه های اضافی خمیر را با قیچی می بریم.داخل یه کاسه اسفناج پخته شده ، پیاز داغ و پنیر پارمزان و حدود ۳ قاشق سوپ خوری مایه شیر و کره را می ریزیم و با هم خوب مخلوط می کنیم.چون پنیر پارمزان نسبتا شور می باشد داخل مخلوط نمک نمی ریزیم. حالا مواد رو روی سطح خمیر یوفکا کاملا پخش میکنیم. مقدار کمی پنیر پیتزا روی سطح مواد پخش میکنیم. باید ۴ لایه خمیر دقیقا مثل لایه های زیری روی سطح مواد بچینیم و هر لایه رو به مخلوط شیر و کره آغشته کنیم.مجدد قسمت های اضافی خمیر یوفکا را می بریم و سطح پای رو کاملا با پنیر می پوشانیم. حالا قالب رو برای مدت نیم ساعت الی ۴۵ دقیقه داخل فری که با دمای ۱۷۰ درجه گرم کردیم می گذاریم تا ورقه های یوفکا هم برشته شوند و پنیر هم طلایی شود. -حالا پای اسفناج خوشمزه ما حاضره و میتونیم سروش کنیم … نوش جان

موادلازم برای این غذای خوشمزه

دستورپخت املت داخل نان تست فرنان

املت داخل نان تست فرنان
اردیبهشت, 1399 / توسط مجتبی توکلی

املت داخل نان تست فرنان

خوردن صبحانه در کنار خانواده خیلی میچسبه و تعطیلات هم بهترین زمان برای خوردن صبحانه های دسته جمعی و خانوادگیه … حالا چی بهتر از اینکه یه صبحانه درست کنیم که علاوه بر خوشمزگی، جدید و زیبا هم باشه و طعم و قیافه اش همه را به وجد بیاره. در این مطلب طرز تهیه یه املت رو برای شما گذاشتیم که داخل نان تست سرو میشه و فوق العاده خوشمزه است.

دستور پخت تهیه املت داخل نان تست فرنان ابتدا سوسیس را نگینی خورد کرده وبعد در کمی روغن سرخ میکنیم .فلفل دلمه ای و فلفل قرمز راهم خورد کرده و با کمی کره سرخ میکنیم.حالا تخم مرغ را داخل کاسه ای میشکنیم نمک و فلفل رو هم اضافه کرده و با همزن دستی خوب هم میزنیم تا زرده و سفیده با هم مخلوط شده و مایه یک دست گردد.سوسیس و فلفل سرخ شده رو اضافه کرده و همه مواد را با هم مخلوط میکنیم.حالا نان تست را برش میزنیم ،کف ماهیتابه را با کره چرب کرده و وقتی داغ شد نان تست را داخل آن می گذاریم.کل مایه املت برای 2 عدد نان تست کافیه، بنابراین مقدار نصف از کل مقدار مایه املت را داخل نان تست میریزیم واجازه میدهیم تا املت خودش را بگیرد و یک طرف نون تست هم طلایی شود.وقتی املت خودش را گرفت تکه های نان رو برمیگردونیم تا طرف دیگه هم سرخ و طلایی شود.حالا املت خوش طعم و خوشگل ما حاضره … نوش جان .

موادلازم برای این غذای خوشمزه

دستورپخت پیراشکی گوشت و پیاز کاراملی با خمیر پیراشکی فرنان

تهیه آسان خمیرپیتزا
اردیبهشت, 1399 / توسط مجتبی توکلی / 12نظرثبت شده

پیراشکی گوشت و پیاز کاراملی با خمیر پیراشکی فرنان

انواع پیراشکی جزءآن دسته از غذاهایی هستند که مورد علاقه همه می باشد، مخصوصا بچه ها معمولا دوستش دارن و با اشتها میخورن. حالا اگه قرار باشه از خمیر پیراشکی آماده با کیفیت استفاده شود دیگه درمورد وقت وسرعت آشپزی هم نگرانی نخواهیم داشت.در این مطلب طرز تهیه یک پیراشکی خوش مزه را با خمیر پیراشکی فرنان به شما عزیزان آموزش می دهیم.

دستور پخت تهیه پیراشکی گوشت و پیاز کاراملی با خمیر پیراشکی فرنان ابتدا پیاز داغ، نمک، فلفل، زرچوبه و رب گوجه فرنگی رو با هم تفت میدیم تا رب از خامی دربیاد و کمی سرخ بشه.-بعد از اینکه رب سرخ شد گوشت چرخ کرده را هم اضافه میکنیم و گوشت را خوب با بقیه مواد تفت میدهیم تا پخته و سرخ شود.یک مشت از پنیر موزارلا فرنان را روی ژامبون می ریزیم و کار رو ادامه می دهیم.حالا جعفری های خورد شده را به گوشت اضافه میکنیم و کمی با بقیه مواد تفت میدهیم تا مزه جعفری به خورد مایع ما برود. البته به جای جعفری از هر سبزی یا ادویه ی دیگه ای که طعم آن را دوست دارید می توانید استفاده نمایید. حالا مایع پیراشکی ما حاضرشده است..داخل هر برگ خمیر پیراشکی ابتدا مایع گوشت بعد نصف الی 1 قاشق غذاخوری پیاز کاراملی و در نهایت کمی پنیر پیتزا میریزیم.بعد قسمت خالی خمیر را روی قسمت پر آن می گذاریم و دورتا دور قسمت خالی کناره هارا با آب کمی مرطوب میکنیم تا دولایه راحت به هم بچسبند و بعد با پره های چنگال دولایه خمیر رو به هم فشار میدهیم.داخل یک ماهیتابه روغن ریخته و روی حرارت می گذاریم تا روغن داغ شود و بعد پیراشکی هارا داخل روغن میگذاریم. احتیاجی نیست درب ماهیتابه بسته باشه.وقتی قسمت زیرین پیراشکی رو چک کردیم و طلایی شده بود آن را برگردانده تا دو طرف پیراشکی طلایی شود. حالا پیراشکی ها را داخل یک ظرف مناسب چیده و بعد هم با سس دلخواه سرو میکنیم … نوش جان .

موادلازم برای این غذای خوشمزه

دستورپخت طرز تهیه پیتزا آفریکانو- کوردن بلو

تهیه آسان خمیرپیتزا
اردیبهشت, 1399 / توسط مجتبی توکلی / 12نظرثبت شده

طرز تهیه پیتزا آفریکانو- کوردن بلو

و باز هم پیتزا، این غذای محبوب دوست داشتنی! البته که نیاز به معرفی نداره و همه، کوچک و بزرگ باهاش کاملاً آشنا هستن اما شاید ما با انواع مشهور تری از این غذا آشنا باشیم در حالیکه، با همین خمیر گرد و نرم میشه چندین نوع مختلف از طعم و مزه درست کرد! مثل همین پیتزا کوردن بلو که توی خیلی از پیتزا فروشی ها به نام پیتزا آفریکانو سرو میشه

دستور پخت پیتزا آفریکانو یا کوردن بلو ابتدا فیله مرغ را باید سرخ کنیم پس بهتر هست که آن را از یکی، دو ساعت قبل از شروع پخت، مزه دار کنیم. این کار رو با مخلوط کردن، فیله ها با کمی نمک و ادویه های مورد علاقه خودتون به اضافه یک قاشق غذاخوری روغن زیتون و قرار دادن فیله ها داخل یخچال انجام می دهیم. بعد از مزه دار کردن، فیله ها رو سرخ می کنیم.فیله های آماده شده را کنار می گذاریم وبعد خمیر پیتزا فرنان را آماده می کنیم.روی خمیر را مقداری سس سیر و کچاپ می ریزیم و همه جای خمیر پخش می کنیم و بعدروی سس رو پودر پنیر پارمسان می ریزیم. سپس ژامبونی که درشت خرد کردیم یا به صورت رشته ای برش زدیم رو همه جای خمیر به صورت یکنواخت پخش می کنیم و بعد فیله های مرغ رو به قطعات کوچکتری تقسیم می کنیم و روی ژامبون ها می چینیم.یک مشت از پنیر موزارلا فرنان را روی ژامبون می ریزیم و کار رو ادامه می دهیم. قارچ های اسلایس شده را روی پیتزا می چینیم، سعی کنید برش هاتون خیلی ضخیم نباشه تا هم پیتزا آب نندازه و هم شکیل تر باشه و بعد فلفل دلمه ای که نگینی خرد کردیم روی قارچ ها می ریزیم،سپس روی پیتزا یک لایه پنیر اضافه می کنیم، بعد از اینکه روی پیتزا رو با پنیر پوشاندیم کمی آویشن و پاپریکا روی پنیر ها می پاشیماز عطر آویشن غافل نشین پیتزا رو داخل فر از قبل گرم شده با دمای 190 درجه سانتیگراد قرار می دهیم و اجازه می دهیم تا حدودا 15 دقیقه بپزد و نهایتاً گریل رو 3_4 دقیقه ای روشن می کنیم تا روی پنیر طلایی بشه. بعد از پخت اجازه می دهیم از حرارت بیفته و بعد برش می دهیم و سرو میکنیم. به همین راحتی ما یک پیتزای سریع و خوشمزه داریم. نوش جان. .

موادلازم برای این غذای خوشمزه
گذاشتن نظر